Yusuf Kavaklı Kimdir ?

Türk İslam Alimlerinin En Önemlilerindendir.

Yusuf Kavaklı İle İlgili Bilgi

---- Sponsorlu Baglantilar ---

1946 tarihinde Yıldızeli – Sivas’ta dünyaya gelen Yusuf Kavaklı ilk eğitimini köyünde tamamladıktan sonra İstanbul’a gelmiş, 1970 tarihinde İstanbul İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. Lise eğitimi sonrasında 1974 tarihinde İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olan Yusuf Kavaklı, 1976 tarihinde ilk kez Eyüp Müftülüğüne bağlı Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de İmam-Hatip olarak görev almaya başlamıştır.

 

Bir dönem Bayrampaşa Endüstri Meslek lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için öğretmen olarak tayin edilen Yusuf Kavaklı, 1977 tarihinde Zeytinburnu İmam Hatip lisesinde göreve başlamıştır. 1979 tarihine kadar Zeytinburnu İmam Hatip Lisesinde Öğretmen ve Müdür yardımcısı olarak görev almış ve askerlik hizmetini tamamlamak üzere okuldan ayrılmıştır.Yusuf Kavaklı Kimdir? Kısaca Yaşamı ve Çalışmaları

Askerlik görevini tamamladıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığında denetçi imtihanlarına katılan Kavaklı, 1981 tarihinde İstanbul – Bakırköy müftülüğüne denetçi olarak atanmıştır. 1982 tarihinde Başkanlık tarafından Belçika’ya Din Dersi Öğretmeni olarak gönderilmiş, 1986 tarihine kadar burada görev almıştır. Aynı dönem içerisinde Tercüman Gazetesinde Cuma Sohbetleri isimli haftalık bir köşe yazmıştır.

1987 tarihinde Türkiye’ye kesin dönüş yapan Yusuf Kavaklı, 1987 – 1988 tarihleri arasında Silivri Merkez vaizi olarak görev almıştır. 1995 tarihinde HBB TV’de müdür yardımcısı olarak görev almış, Ramazan ayı boyunca iftar programları yapmıştır. 2011 yılında emek olan Kavaklı özel yaşamında evli olup, üç çocuk sahibidir.

Posted in Din Adamları and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir