Vladimir Putin Kimdir

Vladimir Putin Kimdir ?

Dünya Siyasetine Yön Veren Liderlerden Birisi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putini tanıyalım.

Vladimir Putin İle İlgili Bilgi

---- Sponsorlu Baglantilar ---

7 Ekim 1952 tarihinde Leningrad – SSCB’de dünyaya gelen Vladimir Putin ya da tam adı ile Vladimir Vladimiroviç Putin aktif yaşamını Rusya devlet başkanı olarak sürdürmektedir. SSCB döneminde Leningrad olarak bilinen St. Petersburg’ta dünyaya gelen Putin, bu bölgede aldığı eğitim sonrasında Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümüne girmiştir.

1975 tarihinde tamamladığı eğitimi sonrasında yüksek lisans eğitimini ekonomi alanında tamamlayan Putin, 1975 tarihinden sonra KGB’de çalışmaya başlamış ve bir dönem Almanya’da görev yapmıştır. Almanya’daki görevinden sonra Leningrad’a dönen devlet adamı, üniversite de çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Putin Resimleri

Vladimir Putin Kimdir? Kısaca Hayatı1990 tarihinde Leningrad’ta şehir konseyinde görevler almış bir yıl sonra ise 1992 tarihine kadar belediye başkan yardımcısı ve belediye konseyi dış ilişkiler komitesinin başkanı olarak görevlerde bulunmuştur. 1996 tarihine kadar bölgede üstlendiği görevler sonrasında Kremlin Sarayı Mülkiyet İdaresi Başkan Yardımcılığı’na atanmış ve 1997 tarihine kadar bu görevi yapmıştır. 1997 – 1998 tarihleri arasında ise Devlet Başkanlığı İdaresi Başkanı ile Devlet Başkanlığı Denetim İdaresi Başkanı olarak çalışmalar yapmıştır.

1999 tarihinde Boris Yeltsin’in istifası sonrasında üç ay boyunca vekaleten görevini sürdüren Putin, Rusya’da gerçekleştirilen başkanlık seçimi sonuçlarına göre %50’in üzerinde aldığı oy ile birinci tur sonunda başkan olarak seçilmiştir. 2008 tarihinde görev süresinin dolması sonrasında görevini Dmitri Medvedev’e devrenden Putin 2012 tarihinde Rusya Federasyonu Devlet Başkanı olarak görev almaya başlamıştır.

Posted in Ünlü Siyasetciler and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir