Tülin Şahin

Tülin Şahin Kimdir, Nereli, Hayatı

Sivaslı Cindy Lakabı İle Bilinen Ünlü Model ve Manken Tülin Şahin Hayatına Dair Merak Edilenler.

Tülin Şahin İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

13 Aralık 1980 tarihinde Danimarka’nın Odense şehrinde dünyaya gelen Tülin Şahin Türkiye’nin en önemli mankenlerinden ve moda tasarımcılarından biridir. Aslen Sivaslıdır. Çocukluğu Danimarka’nın Odense şehrinde geçen Şahin, Danimarka’daki bir alışveriş merkezinde düzenlenen bir aktivite ile keşfedilmiştir. Profesyonel olarak manken olabilmek için henüz 18 yaşında iken 1998 yılında modanın ve modelliğin merkezi sayılan Paris’e gitmiştir.

 

Türkiye’ye gelişi ise Zeki Triko’nun reklâm çekimleri için gelmesi ile gerçekleşmiştir. Tülin Şahin Amerikalı ünlü manken Cindy Crawford’a oldukça benzemesinden dolayı hem Türkiye’de hem de Dünya moda ve model dünyasında aslen Sivaslı olmasından da dolayı Sivaslı Cindy olarak anılmıştır. Konsept ve marka danışmanlığı da yapan Tülin Şahin moda editörlüğü yapmaktadır. Bu alandaki işlerini 2001’de “www.tulinsahin.com” u kurarak devam ettirdi. 2008 yılında ise bu projeyi daha da geliştirerek “www.tuliss.com” adresinden hizmet veren Tuliss isimli bir site kurdu. Site kültür sanattan, modaya; seyahatten yeme içmeye; makyaj bakımdan spora kadar Tülin Şahin’in yazılarını içeriyor.Tülin Şahin

Katıldığı çekimlerin arka planlarında neler olduğu sitenin en dikkat çeken konularından. Yazılarına olan ilgiden dolayı beslenme ve diyet üzerine “Siz Hala Diyet mi Yapıyorsunuz?”, “Sırlar”, “Kral Prens” ve “Fakir” kitaplarını yazdı. 1986’da Olacak O Kadar, 1996’da Tatlı Kaçıklar’da konuk oyuncu olarak yer alan Tülin Şahin İngilizce, Danca, İsveçce, Norveçce, Türkçe, Almanca ve Fransızca dillerini iyi seviyede bilmektedir.

Tülin Şahin Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 13 Aralık 1980 doğumludur ve (Mart 2017 itibarıyla) 37 yaşındadır

Nereli : Odense / Danimarka (Türkiye de köken olarak Sivas)

Boyu Kaç : 1,75

Kilosu : 55

Göz Rengi Ne : Kestane

Saç Rengi Ne: Kahverengi

Eğitim Hayatı: 

Mesleği: Sunucu, Model

Tülin Şahin Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Manken Ve Modacılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir