Tolgahan Sayışman Kimdir? Hayatı Ve Biyografisi

Tolgahan Sayışman Kimdir? Hayatı Ve Biyografisi

Ünlü Tv oyuncularımızdan olan Tolgahan Sayışman kimdi,hayatı, Tolgahan Sayışman Dizileri, hakkında merak edilenleri bir araya derledik.

Tolgahan Sayışman İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

17 Aralık 1981 tarihinde İstanbul’da doğan Tolgahan Sayışman manken ve oyuncu olarak 2004 yılında başladığı kariyerini günümüzde de sürdürmektedir. Eğitim ve yaşantısının büyük bir kısmını İstanbul’da tamamlayan Tolgahan Sayışman, ilköğretimi tamamladıktan sonra Kadıköy İntaş Lisesine girmiştir.

Lise eğitiminin ardından Doğuş Üniversitesi İşletme Fakültesinde eğitim almaya başlayan Tolgahan Sayışman buradan mezun olduktan sonra 2005 tarihinde Güney Kore’de düzenlenen Manhunt International’da yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek dünya birincisi olmuştur.

Tolgahan Sayışman Kimdir? Kariyeri

Mankenlik kariyerinden sonra oyunculuk kariyerine adım atan ve Ekoldrama ile Ayla Algan’dan uzun bir süre oyunculuk eğitimleri alan Tolgahan Sayışman eğitimi sonrasında Esir Kalpler ismini taşıyan dizide oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Bir dönem Top Model yarışmasında yaptığı sunuculuk ile dikkat çeken ve sonrasında Maçolar, Dicle, Hepsi 1 ve Acemi Cadı dizilerde yer alan Tolgahan Sayışman 2008 tarihinde Fahriye Evcen ile birlikte Aşk Tutulması isimli filmde oynamıştır.ATV ekranlarında yayınlanan dönem dizisi olan Elveda Rumeli dizisinde Mustafa rolüne hayat veren Tolgahan Sayışman, Aşk Geliyorum Demez isimli filmde Bergüzar Korel ile kamera karşısına geçmiştir. Aynı tarihlerde Kavak Yelleri isimli dizide konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçen oyuncu 2010 – 2014 yılları arasında FOX TV ekranlarında yayınlanan ve geniş bir kitleye ulaşan Lale Devri dizisinde başrolde yer almıştır.

Lale Devri dizisinde Çınar rolünü canlandıran Tolgahan Sayışman, 2014 tarihinde vizyona giren Sürgün isimli filmde Saadet Işıl Aksoy ile kamera karşısına geçmiştir. Aktif olarak kariyerine Show TV ekranlarında yayınlanan Asla Vazgeçemem dizisinde ki Yiğit karakteri ile devam den Tolgahan Sayışman, 2011 yılında FOX TV ekranlarında yayınlanan Lale Devri dizisi ile Altın Çınar Uluslar arası Başarı ödülünü almıştır.

Tolgahan Sayışman Hakkında Kısa Notlar

Tolgahan Sayışman Kimdir? Hayatı Ve Biyografisi

Tolgahan Sayışman Nereli : İstanbul

Tolgahan Sayışman Boyu Kaç : 1,87

Tolgahan Sayışman Göz Rengi Ne : Kahverengi

Tolgahan Sayışman Saç Rengi Ne: Siyah

Tolgahan Sayışman Kilosu Kaç : 78

Tolgahan Sayışman Kaç Yaşındadır : 17 Aralık 1981 doğumludur ve (Ekim 2016 itibarıyla) 35 yaşındadır

Tolgahan Sayışman Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

 Güncel Yaşam Hikayeleri Portalınız

Posted in Manken Ve Modacılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir