Tarkan Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Tarkan Kimdir, Nereli?

Türk Pop Müzik Dünyasının En Sevilen Seslerinde Zirvede Olan Ayrıca Sanat Müziği Konusunda da Oldukça İyi Olan Yakışıklı Sanatçımız.

Tarkan İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Pop, Pop Rock ve Sanat Müziği türünde seslendirdiği eserleri ile tanınan Popstar lakabı ile anılan Tarkan ya da asıl ismi ile Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972 tarihinde Alzey – Almanya’da dünyaya gelmiştir. Aktif kariyerine 1992 tarihinde adım atan Tarkan, şarkıcı, besteci, yapımcı ve aranjör olarak da çalışmalar yapmaktadır.

 

Alzey kasabasında dünyaya gelen ve burada büyüyen Tarkan, 1986 tarihinde ailesiyle birlikte Türkiye’ye gelmiş, çocukluk yıllarında ilgi duyduğu müziğe yönelmiştir. Karamürsel’de ilk kez müzik eğitimi almaya başlayan Tarkan, İstanbul Plak şirketinin sahibi olan Mehmet Söğütoğlu ile tanıştıktan sonra ilk anlaşmasını yapmış ve profesyonel kariyerine adım atmıştır.Tarkan Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Tarkan Kimdir? Kısaca Yaşamı ve Çalışmaları

1992 tarihinin son döneminde Yine Sensiz adını verdiği ilk albüm çalışmasını yayınlayan, bu albümde yer alan Kıl Oldum isimli şarkısı ile çıkış yakalayan Tarkan, 1994 tarihinde Aacayipsin ve 1997 tarihinde yayınladığı Ölürüm Sana albümleri ile ticari anlamda büyük bir başarıya ulaşmıştır. Hem Türkiye hem de yurtdışında pek çok konser veren Tarkan, Türkiye’nin en çok tanınan sanatçıları arasında yer almaktadır.

 

Bugüne kadar yayınladığı albümler arasında 2001 yılında Karma, 2006 yılında Come Closer, 2007 tarihinde Metamorfoz ve 2010 tarihinde Adımı Kalbine Yaz isimli çalışmaları dikkat çekmektedir. Her yıl Harbiye Açıkhava Sahnesinde verdiği konserler ile hatırlanan Tarkan 2014 yılında 9 gün boyunca verdiği konserler ile rekor kırmıştır.

Tarkan Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Tarkan Hakkında Kısa Notlar

Asıl İsmi: Tarkan Tevetoğlu

Tarkan Kaç Yaşındadır : 17 Ekim 1972 doğumludur ve (Ocak 2017 itibarıyla) 44 yaşındadır

Tarkan Nereli : Alzey, Renanya-Palatina, Batı Almanya (Aslen Rize İkizdere)

Boyu Kaç : 1,69

Kilosu : 67

Göz Rengi Ne : Yeşil

Saç Rengi Ne: Siyah

Tarkan Eğitim Hayatı: 

Tarkan Mesleği: Şarkıcı · aranjör- söz yazarı · besteci · prodüktör

 

Tarkan Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Şarkıcılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir