Shakira Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Nereli Vikipedi

Shakira Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Shakira Kimdir? Kısaca Hayatı ve Biyografisi Boyu Yaşı Kaç, Kaç Yaşında, Hayatı Hakkında Bilgileri Özet olarak sizlere açıklamak istiyoruz.

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Shakira her ne kadar şarkıcı olarak bilinse de şarkıcılın yanında dansçı, söz yazarı ve müzisyen kimliği ile de karşımıza çıkmaktadır. Latin Amerika’ nın en başarılı müzisyenlerinden biri olan Shakira, 2 Şubat 1977 Kolombiya doğumludur. Çocukluğu ve ilk gençlik yılları doğduğu yer olan Barranquilla’ da geçmiştir. Daha dört yaşında iken şiir yeteneğinin farkında olan ve şiir yazmaya başlayan Shakira’ nın bu davranışı bir daktilo ile ödüllendirildi. Ve Shakira bundan sonra yazdığı şiirleri şarkıya dönüştürmeye başladı. Ve ilk şarkısını sekiz yaşında yaptı. Bu şarkıyı ölen kardeşine ithafen yapmıştı. Küçüklükten itibaren dansa da çok büyük ilgisi olan Shakira, ilerleyen zamanlarda darbuka ile tanışıp dans etmeye de başladı.

Okuldaki koroya müzik öğretmeni tarafından alınmayan Shakira, bu olayla dansa yöneldi. Daha sonra ünlü bir yapımcı ile tanışan Shakira, çeşitli şarkılar seslendirmiş ve müzik öğretmeninin beğenmediği sese oradaki yapımcılar hayran kalmışlardı. Seslendirdiği şarkılar sonucunda orada hemen bir sözleşme imzalamış ve Shakira şarkıcılığa ilk adımını bu şekilde atmıştır. Shakira bir yandan eğitimine devam ederken bir yandan da şarkıcılık yapıyor ve çeşitli albümler çıkarıyordu. Çeşitli ses yarışması seçmelerine de katılarak herkesin ilgisini üzerinde toplamayı başarıyordu. Değişik dillerde albümleri bulunan ünlü şarkıcının bir tane de İspanyolca albümü bulunmaktadır. Ayrıca hayırseverliğiyle de bilinen Shakira çeşitli yardım kuruluşlarına yardımlar da yapmaktadır.

Shakira Hakkında Kısa NotlarShakira Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Nereli Vikipedi

Tam Adı : Shakira Isabel Mebarak Ripoll

Yaşı ve Doğum Tarihi: 37 (2 Şubat 1977)

Boyu Kaç Cm: 157 cm

Kilosu: 53

Aslen Nereli: Barranquilla, Kolombiya

Eski Sevgilisinin İsmi: Antonio de la Rúa

Son Sevgilisi: Gerard Pique (Evli)

Gözleri Ne Renk: Koyu Kahverengi

Saçlarının Rengi Nedir: Sarı (Boyalı)

Hayatı ve Biyografisi & Vikipedi Güncel Yaşam Hikayeleri Portalınız

Posted in Yabancı Ünlüler and tagged , , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir