Sezen Aksu Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Türk Pop Müziğinde Minik Serçe Lakabıyla Bilinen Sezen Aksu güzel yorumu ve yazdığı sözlerle gönüllerde taht kurmuştur.

Sezen Aksu İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

13 Temmuz 1954 tarihinde Denizli – Sarayköy’de dünyaya gelen Sezen Aksu veyahut gerçek ismi ile Fatma Sezen Yıldırım, öğretmen olan ailenin çocuğudur. 3 yaşına kadar Denizli – Sarayköy’de ikamet eden aile daha sonra İzmir’e taşınarak Sezen Aksu’da özel bir yeri olan Ege sevgisinin oluşmasını sağlamıştır.

 

Sezen Aksu Kimdir? Hayatı, Kariyeri

Daha küçüklük senelerinde afacan ve hiç yerinde durmayan bir çocuk olarak tanınan Sezen Aksu, müziğe alaka duyması hasebiyle oldukça hareketli bir hayat geçirmiştir. Başta ilköğretim ve lise eğitimi olmak üzere tüm eğitim yaşantısını İzmir’de geçiren Sezen Aksu, 1973 tarihinde Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesine girmiş ve Ali Engin Aksu ile izdivaç ettikten sonra okulu bırakmıştır. O dönem sanatın pek çok alanına alaka duyması hasebiyle resim, tiyatro ve dans dersleri almış, ancak müziğe değişik bir alaka duymuştur.1970 tarihinde Altın Ses yarışmasında altıncı olan Aksu, 1974 tarihinde ilk plak çalışması için İstanbul’a gitmiştir. 1975 tarihinde Haydi Bahtım isimli ilk plağını çıkaran Aksu, albümün tam manasıyla kendine ait olmaması ve ismin bile kendisini yansıtmaması nedeniyle 1975 tarihinde ikinci 45’liği olan Yaşanmamış Seneleri çıkarmış ve ehemmiyetli bir muvaffakiyet ele geçirmiştir.

Süregelen dönem ve günümüze dair aktif sanat hayatını devam ettiren Sezen Aksu yüzlerce söz ve müzik yanında pek çok isme de katkı sağlamış ve müzik dünyasına adım atmalarını kolaylaştırmıştır.

Sezen Aksu Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 13 Temmuz 1954 doğumludur ve (Şubat 2017 itibarıyla) 62 yaşındadır

Nereli : Denizli

Boyu Kaç : 1,58

Kilosu Kaç : 62

Göz Rengi Ne : Ela

Saç Rengi Ne: Sarı

Eğitimi: Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Terk

Mesleği : Şarkıcı, Besteci, Söz yazarı,Yapımcı

 

Sezen Aksu Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Şarkıcılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir