Selma Ergeç Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Selma Ergeç Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Türk Dizi ve Tiyatrosunun tanınmış yıldızlarından olan Selma ERGEÇ Fiziksel özellikleri ve biyografisi hakkında bilgileri konumuz içinde. 

Selma Ergeç İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Dizi ve sinema oyuncusu olarak ekranlarda yerini alan, aynı zamanda çeşitli markaların reklam yüzü olarak çalışmalarına devam eden Selma Ergeç, 1 Kasım 1978 tarihinde Hamm – Almanya’da dünyaya gelmiştir. Türk bir baba ile Alman annenin kızı olarak dünyaya gelen Ergeç, aynı zamanda katıldığı bir güzellik yarışmasında derece elde etmiş, uzun yıllar modellik yapmıştır.

1997 tarihinde yayınlanan Böyle mi Olacaktı dizisinde Merve karakterine hayat veren Ergeç, Emre Altuğ’un Gidecek Yerim mi Var şarkısının klibinde de yer almıştır. 2001 – 2004 yılları arasında yayınlanan Yarım Elma dizisinde Ayça karakteriyle tanınmaya başlayan başarılı oyuncu 2005 tarihinde Şöhret dizisinde Natalie karakterine hayat vermiştir.

Selma Ergeç Kimdir? Kariyeri ve Hakkında Bilgi

 2005 tarihinde bir diğer televizyon dizisi olan Körfez Ateşi’nde Pınar karakteriyle izleyici karşısına çıkan Selma Ergeç, bu dönemde Beş Vakit, The Net 2.0, Sis ve Gece, Hırçın Kız ve Asi gibi farklı projelere de dahil olmuştur.

2010 tarihinde Ses filminde Derya rolüyle büyük bir beğeni toplayan Ergeç, 2011 – 2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hatice Sultan rolüyle kariyerini sürdürmüştür. Oyuncunun dahil olduğu son projeler ise Kırımlı ile Gönül İşleri isimli yapımlardır.

Selma Ergeç Hakkında Kısa Notlar

Selma Ergeç Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Selma Ergeç Kaç Yaşındadır : 1 Kasım 1978 doğumludur ve (Eylül 2016 itibarıyla) 37 yaşındadır

Selma Ergeç Nereli : Hamm, Almanya

Selma Ergeç Boyu Kaç : 1,78

Selma Ergeç Kilosu : 57

Selma Ergeç Göz Rengi Ne : Kahverengi

Selma Ergeç Saç Rengi Ne: Kahverengi

Selma Ergeç Eğitim Hayatı: ***

Selma Ergeç Mesleği:  Oyuncu

 

 Güncel Yaşam Hikayeleri Portalınız

 

Posted in Yerli Ünlüler and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir