Selen Soyder Kimdir? Hayatı Ve Biyografisi

Selen Soyder Kimdir? Hayatı Ve Biyografisi

Ünlü Tv oyuncularımızdan olan Selen Soyder kimdi,hayatı, Selen Soyder Dizileri, hakkında merak edilenleri bir araya derledik.

Selen Soyder İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

26 Aralık 1986 tarihinde Alsancak – İzmir’de doğan Selen Soyder, 2006 yılında başladığı aktif kariyerini model ve oyuncu olarak sürdürmektedir. Miss Turkey 2007 yarışmasında birinci olan ve Türkiye Güzeli seçilen Selen Soyder, yarışmanın Çin’de düzenlenen ayağında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Yanya göçmeni bir aileye mensup olan, ailenin ilk ve tek çocuğu olarak dünyaya gelen Selen Soyder, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. 2006 yılında katıldığı Miss Model Of Turkey yarışmasında en iyi model seçilmiş, Miss Bikini Of The Universe yarışmasında ilk beşe girmiştir.

Selen Soyder Kimdir? Kariyeri

Çin’de düzenlenen yarışmada en iyi milli kostüm ödülünü kazanan model, Kızıl Kraliçe unvanı ile dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir. 2007 yılında STAR TV tarafından düzenlenen Miss Turkey yarışmasında Türkiye güzeli seçilmiş, Miss World 2007’de ise yine Çin’de düzenlenen yarışmada ilk beş içerisinde yer alamamıştır. 2007 yılından itibaren aktif olarak Vakko modeli olarak çalışmaya başlayan Selen Soyder, dil eğitimi için bir dönem Kanada’da bulunmuştur.2009 yılında Kanada’dan tekrar Türkiye’ye dönen model, aynı tarihlerde ailesinin isteği üzerine spikerlik kursuna yazılmış STAR TV Ana haberlerinde staj yaparak Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil’in ekibinde çalışmaya başlamıştır. Oyunculuk kariyerine FOX TV ekranlarında yayınlanan Yer Gök Aşk dizisi ile adım atan oyuncu bu dizide Toprak isimli karakteri canlandırmıştır.

Yer Gök Aşk dizisinde ki karakteri ile Lale Devri dizisine geçen ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren oyuncu 2013 yılında adına bir dergi açılışında bulunmuştur. Selenist ismini taşıyan bu dergi ile yine adına bir dergi açılmış ilk kişi olan Selen Soyder, 2014 yılında Star ekranlarında yayınlanan Reaksiyon dizisinde Zeynep isimli kalp uzmanı olan bir karaktere hayat vermiştir. 

Selen Soyder Hakkında Kısa Notlar

Selen Soyder Kimdir? Hayatı Ve Biyografisi

Selen Soyder Nereli : Tiran/ Arnavutluk

Selen Soyder Boyu Kaç : 1,78

Selen Soyder Göz Rengi Ne : Kahverengi

Selen Soyder Saç Rengi Ne: Kumral

Selen Soyder Kilosu Kaç : 55

Selen Soyder Kaç Yaşındadır : 26 Aralık 1986 doğumludur ve (Ekim 2016 itibarıyla) 30 yaşındadır

Selen Soyder Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Hayati ve Biyografisi & Vikipedi Güncel Yaşam Hikayeleri Portalınız

Posted in Manken Ve Modacılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir