Rahmi Özkan Kimdir ?

Televizyonların Sevilen Yüzü Ünlü Olan Rahmi Özkan Müge Anlı tarafından sunulan Tatlı Sert Programı ile gönüllere taht kurdu.

Rahmi Özkan İle İlgili Bilgi

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Müge Anlı’nın sunuculuğunu üstlendiği oldukça popüler olan Tatlı Sert programı ile tanınan yine Anlı ile birlikte farklı projelere de dahil olan Rahmi Özkan, 1939 tarihinde Şanlıurfa – Siverek’te dünyaya gelmiştir. Siverek’te bulunduğu dönemde ilk ve orta eğitimini tamamlayan Rahmi Özkan, lise eğitimini Diyarbakır’da bulunan Diyarbakır – Ziya Gökalp lisesinde almıştır.

 

 Lise eğitimi sonrasında İstanbul’a gelen Rahmi Özkan, 1958 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiştir. Üniversitede okuduğu dönemde sosyal anlamda oldukça aktif bir yaşam sürdüren Rahmi Özkan, Milli Türk Talebe Birliği genel kurulunda Hukuk Fakültesi delegesi olarak bulunmuş başkanlık ve icra konseyi başkanlığında da yer almıştır.

rahmi-ozkan

Rahmi Özkan Kimdir? Kısaca Hayatı ve Kariyeri

 

1961 – 1963 yılları arasında aktif görevini sürdüren Rahmi Özkan, Milli Türk Talebe Birliğini temsilen Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Çankaya Köşkünde Türk Gençliği adına devlet erkanına mensup olan önemli isimler ile görüşmüştür. 1961 Anayasası halk oylaması sırasında Cemal Gürsel ile birlikte anayasaya evet yönünde olan kampanya için konuşma yapmıştır.

 

rahmi-ozkan-biyografisi

1969 tarihinde Hukuk Fakültesinde ki eğitimini tamamladıktan sonra 1970 tarihinde İstanbul barosuna kaydolmuş, serbest avukatlık görevini yapmaya başlamıştır. Ceza davaları ve ceza avukatlığı konusunda önemli bir geçmişe sahip olması yanı sıra Müge Anlı ve Serap Ezgü gibi isimler ile çalışmıştır. Halen aktif yaşantısını Müge Anlının programında danışman avukat sıfatı ile sürdürmektedir.

Posted in Basın ve Medya Dünyası and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir