Pelin Çift Kimdir, Hayatı Ve Biyografisi

Pelin Çift Kimdir, Hayatı Ve Biyografisi

Ünlü Tv sunucularımızdan olan Pelin Çift kimdi,hayatı, Pelin Çift Dizileri, hakkında merak edilenleri bir araya derledik.

Pelin Çift İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

1978 tarihinde İzmir’de doğan Pelin Çift, sunucu ve haberci olarak başladığı kariyerini 1997 yılından günümüze değin sürdürmektedir. Başarılı bir gazeteci olması yanı sıra daha çok sunucu yönü ile ön plana çıkan Pelin Çift, aktif gazetecilik kariyerinde önemli yapımları üstlenmiştir.

İlk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olan Pelin Çift üniversite eğitimi için İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesine girmiş ve burayı başarıyla tamamlamıştır. Galatasaray Üniversitesi, Radyo-Televizyon Gazeteciliği bölümüne girdikten sonra master eğitimini tamamlayan Pelin Çift aktif gazetecilik yaşamına adım atmıştır.

Pelin Çift Kimdir? Hayatı ve Çalışmaları

Pelin Çift Kimdir, Hayatı Ve Biyografisi1997 tarihinde ekranlara NTV’de hava durumu sunuculuğu ile adım atan Pelin Çift, aynı dönemde kanal tarafından haber sunuculuğuna getirilmiş ve oldukça başarılı bir iş çıkarmıştır. 2001 yılında NTV’den ayrıldığı dönemde yüksek lisans eğitimini de tamamlayan Pelin Çift, SkyTürk ekranlarında çalışmaya başlamış, 2004 – 2009 yılları arasında kariyerine CNN Türk kanalında devam etmiştir.

CNN Türk ekranlarında beş yıllık çalışma sonrasında 2009 yılında Habertürk TV’ye geçen Pelin Çift, kanal ekranında prime time saatlerinde yayınlanmakta olan Gündem ve Öteki Gündem isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

2013 yılında Show TV’de yayınlanan Bir Milyon Kimin programını da sunan ve 2015 yılından itibaren TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Pelin Çift ile Gündem Ötesi programının sunuculuğunu üstlenen Çift, gazetecilik kariyerini günümüzde TRT 1 ekranlarında sürdürmekte ve başarılı bir iş çıkarmaktadır. Bugüne kadar çalıştığı tüm kanallara bakıldığında NTV’de 4 yıl, Skytürk ekranlarında 3 yıl, CNN Türk ekranlarında beş yıl ve Habertürk ekranlarında bir yıl boyunca çalışmıştır.

Hayatı ve Biyografisi & Vikipedi Güncel Yaşam Hikayeleri Portalınız

Posted in Basın ve Medya Dünyası and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir