Nur Yerlitaş Kimdir ?

Ünlü Moda Tasarımcısı ve Jüri Üyesi Nur Yerlitaş Hanımefendinin Hayatı Hakkında Biyografik Bilgiler. 

Nur Yerlitaş İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Ekranların sevilen ve renkli simalarından birisi olan Nur Yerlitaş, moda tasarımcısı olarak tanınmasına karşın son yıllarda daha çok televizyon programlarındaki jüri üyeliği ile tanınmaktadır. Oldukça eski ve köklü bir kariyere sahip olan Nur Yerlitaş, pek çok önemli ve ünlü isim ile çalışma fırsatı yakalamış, hazırladığı kıyafetler ile beğeni toplamıştır.

11 Aralık 1960 tarihinde Vefa – İstanbul’da dünyaya gelen Nur Yerlitaş, Benan isminde bir de kız kardeşe sahiptir. 80’li yıllara kadar farklı alanlarda çalışmalar yapan başarılı isim, o dönem Paris ve Milano gibi moda şehirlerinden getirmiş olduğu kıyafetleri satarak çalışmalarına başlamıştır.

Nur Yerlitaş Kimdir Hayatı ve Kariyeri

nur-yerlitas-resimleriAktif yaşantısını İstanbul’da sürdüren, aynı zamanda Milano’da bir de daireye sahip olan Nur Yerlitaş, Bülent Ersoy, Ajda Pekkan, Sibel Can gibi pek çok isim ile çalışmıştır. İstanbul’da bulunan atölyesinde çalışmalarını sürdürmekle birlikte modacı olarak anılmaktan rahatsızlık duyduğunu dile getirmektedir. Ekranlarda ilk olarak 2007 tarihinde Şebnem Dönmez’in sunduğu Bak Kim Dans Ediyor isimli programda jüri üyeliğiyle yer almıştır.

2010 yılında aynı kanalda Yemekteyiz programında ünlü isimler ile yarışan Nur Yerlitaş, 2011 yılında Bugün Ne Giysem programı ile kendi alanında jüri üyeliği yapmaya başlamıştır. Bugüne kadar özel yaşantısında hiç evlenmemiş olan Nur Yerlitaş, halen TV 8 ekranlarında yayınlanmakta olan Bu Tarz Benim yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

Nur Yerlitaş Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 11 Aralık 1960 doğumludur ve (Şubat 2016 itibarıyla) 56 yaşındadır

Nereli : İstanbul

Boyu Kaç : 1,67

Kilosu : 82

Göz Rengi NeKahverengi

Saç Rengi Ne: Siyah

Eğitim Hayatı: 

Mesleği: Moda tasarımcısı, Jüri Uyesi

Nur Yerlitaş Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in İşte Benim Stilim, Yarışma Programları and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir