Nil Karaibrahimgil Resimleri

Nil Karaibrahimgil Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Türkcell Reklamlarının Özgür Kızı Olarak Tanıdığımız Nil Karaibrahimgil söz yazarı, oyuncu ve manken olarak ta tanınmaktadır.

Nil Karaibrahimgil İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

15 Ekim 1976 tarihinde Ankara’da doğan Nil Karaibrahimgil, şarkıcı, söz yazarı, yazar, oyuncu ve manken kimlikleri ile tanınmıştır. 1998 tarihinde başladığı aktif kariyerinde albümleri ve şarkıları ile ön plana çıkan Nil Karaibrahimgil, müzisyen Suavi Karaibrahimgil’in kızıdır.

 

Henüz 12 yaşında iken Bulutları Görüyorum Yağmur Geliyor isimli ilk bestesini yapan şarkıcı, orta okul ve lise döneminde piyano ile caz gitarı çalmaya başlamıştır. 12 yaşından sonra okuldan vakit bulduğu dönemlerde Sertap Erener’in çalışmış olduğu Reklamevi isimli ajansta metin yazarı olarak çalışmaya başlamıştır. 

Nil Karaibrahimgil Kimdir?

2000 yılında eğitim yaşantısını Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslar arası ilişkiler bölümünü tamamlayarak sonlandıran sanatçı reklam sektöründe önemli çalışmalar yapmış, yaptığı çalışmalar ile Kristal Elma ödülüne layık görülmüştür. Bu süreçte Bellona, Trendy&Friendly ve Algida gibi firmaların reklam müziklerini hazırlayan şarkıcı, Hazırkart reklamlarında oynamaya başladığı dönemde Ben Özgürüm isimli seslendirdiği parça ile Özgür Kız olarak Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline gelmiştir.

2002 tarihinde Ozan Çolakoğlu ile çalışmaya başlayan Sony Müzik etiketi ile Nil Dünyası isimli ilk albümünü tanıtan şarkıcı bu albümünde yer alan XL, Rüzgar ve Kek isimli şarkılarına çektiği klipler ile beğeni toplamıştır. 2. Albümü olan Nil FM ile çıkışını sürdüren şarkıcı Gitme Yoksa isimli şarkısı ile listelerde ilk sıralara tırmanmıştır.

2006 tarihinde Tek Taşımı Kendim Aldım albümünde yer alan Pırlanta şarkısıyla büyük bir beğeni toplayan şarkıcı, Nil Kıyısında, Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum ve Ben Buraya Çıplak Geldim şarkıları ile çıkışını sürdürmüştür. 2011 yılında İçimi Açsan Nar, Ama Yerim Dar isimli bir kitap yayınlayan, film müzikleri de yapan Nil Karaibrahimgil, kariyerini şarkı ve albümleri ile sürdürmektedir.

Nil Karaibrahimgil Resimleri

Nil Karaibrahimgil Hakkında Kısa Notlar

Nil Karaibrahimgil Kaç Yaşındadır : 15 Ekim 1976 doğumludur ve (Mart 2017 itibarıyla) 41 yaşındadır

Nil Karaibrahimgil Nereli : Ankara

Nil Karaibrahimgil Boyu Kaç : 1,60

Nil Karaibrahimgil Kilosu : 60

Nil Karaibrahimgil Göz Rengi Ne : Yeşil

Nil Karaibrahimgil Saç Rengi Ne: Kahverengi 

 

Nil Karaibrahimgil Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Şarkıcılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir