Neslişah Alkoçlar Kimdir ?

Türk Sinemasının En Tanınmış Sanatçılarından Olan Hülya Koçyiğitin torunu.

Neslişah Alkoçlar İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sporcu ve televizyon sunucusu olarak tanınan, Hülya Koçyiğit ve Selim Soydan’ın torunu olan Neslişah Alkoçlar, 2 Aralık 1988 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. İzmir’de doğmuş olmasına karşın yaşamının bir bölümünü Bursa’da babasının oteli bulunması nedeniyle geçiren başarılı isim, ilk eğitimine burada başlamış ve daha sonra İstanbul Yüzyıl Işıl okulunda eğitimini tamamlamıştır.

 

İlkokul sonrasında orta ve lise eğitimi için İngiltere’ye giden Neslişah Alkoçlar, burada Somerset te Millfield Koleji’nde isimli okulda eğitim almış, Londra’da bulunan ve bir devlet üniversitesi olan Westminster Üniversitesinde ise Uluslar arası İşletme bölümünde eğitimini başarıyla tamamlamıştır.Neslişah Alkoçlar

Neslişah Alkoçlar Kimdir? Kısaca Hayatı ve Kariyeri

İngiltere de bulunduğu dönemde aktif olarak voleybol gibi spor faaliyetleri ile ilgilenen başarılı isim, üniversite yıllarında Doğan Holding’e ait olan medya satış ve pazarlama şirketi Birmaş’ta çalışmaya başlamıştır. Birmaş’ta eğitimini tamamladıktan sonra yaklaşık iki yıl boyunca çalışan Neslişah Alkoçlar, bugün Alkoçlar Şirketi yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Snowboard ve Kayak gibi spor dalları yanı sıra voleybol, wakeboard, su altı dalışı gibi alanlarda da ilgili olan sunucu, 2011 yılında CNN Türk ekranlarında spor haberlerini sunmaya başlamıştır. Raya isimli firmanın kurucusu olan organik gıda üzerine çalışmalar yapan Alkoçlar, 28 Ağustos 2014 tarihinde ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan ile yaşamını birleştirmiş 2016 tarihinde bu evliliğinden bir çocuk sahibi olmuştur.

Neslişah Alkoçlar Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 2 Aralık 1988 doğumludur ve (Şubat 2017 itibarıyla) 28 yaşındadır

Nereli : İzmir

Boyu Kaç : 1,68

Kilosu : 51

Göz Rengi NeKahverengi

Saç Rengi Ne: Siyah

Neslişah Alkoçlar Eğitim Hayatı: Westminster Üniversitesine giren ve Uluslararası İşletme bölümünden mezun

Mesleği: TV Sunucusu

Neslişah Alkoçlar Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Ünlüler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir