Nazlı Tolga Kimdir

Türk Televizyonlarında Sunmuş Olduğu Haber Programları İle Tanınan Ünlü Sunucu.

---- Sponsorlu Baglantilar ---

8 Kasım 1979 Ankara’da doğan Nazlı Tolga, 1998 yılında başladığı gazetecilik kariyerine 2013 yılında evliliğinden sonra ara vermiştir. Henüz 7 yaşında iken babasının görevi nedeniyle Ankara’dan İstanbul’a taşınan Nazlı Tolga, Erenköy İlköğretim Okulu’nda okuduktan sonra Üsküdar Amerikan Lisesine girmiş ve buradan mezun olmuştur.

Üniversite eğitimini i Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Nazlı Tolga, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimini aldığı dönemde Kanal D’ye staj başvurunda bulunan Nazlı Tolga, staj başvurusunun kabul edilmesinden sonra habercilik kariyerine başlamıştır.

 

Nazlı Tolga Kariyer Hayatı ve BiyografisiNazlı Tolga Resimleri

Kanal D’de çalışmaya başladığı dönemde Dış Haberler servisinde çalışan Nazlı Tolga, Tuncay Özkan’ın genel yayın yönetmenliği yaptığı dönemde gün arası ve gece haberlerinin sunuculuğunu üstlenmiştir. Fakat Doğan Grubu ile yaşanan anlaşmazlık sonrasında Defne Samyeli, Tuncay Özkan ve tüm ekibi Show TV’ye geçiş yapmıştır.

Show TV’de çalıştığı bir yıl boyunca gün arası ve gece haberlerinin sunuculuğuna devam eden Nazlı Tolga, 2003 yılında Show TV’den ayrılarak Skyturk’te çalışmaya başlamış, burada öğle haberlerini Nazlı Tolga ile Gündem olarak sunmaya başlamış ve sonrasında Nazlı Tolga ile Haber Masası programını sunmuştur.

2007 yılında FOX TV’ye transfer olan Fox On Ana Haber sunuculuğunu üstlenen Nazlı Tolga, yaklaşık 7 yıl boyunca sunduğu Ana Haber bülteninden 2013 tarihinde evlendikten sonra ayrılmış ve yurtdışına yerleşmiştir.

Kariyerinde Dünya Ekonomik Forumu olmak üzere pek çok önemli lansman, konferans ve panelde hem konuşmacı hem de moderatör olarak yer alan Tolga, spikerlik yanında özel bir eğitim merkezinde üç yıl boyunca spikerlik eğitimleri vermiştir. 38 ve 39. Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Kadın Haber Spikeri gibi ödülleri almış bir gazetecidir.

 

Posted in Basın ve Medya Dünyası and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir