Murat Yıldırım Kimdir, Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir?

Televizyon Dizilerinin, Türk Tiyatrosu ve Sinemasının sevilen oyuncularından biri olarak öne çıkan ve aranılan yüzlerden olan Murat YILDIRIM yakın bir zamana kadar tiyatro oyunlarında yer almaktaydı. Ancak ilerleyen dönemde tiyatrodan dizi dünyasına transfer oldu ve bu alanda da ben varım dedi. Genellikle dizi projelerinde karşımıza çıkan ünlü oyuncu en son olarak Gecenin Kraliçesi adlı bir dizide ekranlarda boy göstermişti. 1979 Yılında Konya ilimizde doğmuş olan bu yıldız aslen Mardinlidir fakat babasının mesleğinden ötürü Koyna ilinde bulunmuştur ve burada lise eğitimini tamamladıktan hemen sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne girmiş ve bölümü uzun süren bir eğitim dönemi geçirerek 8 yılın sonunda başarı ile tamamlamıştır. 2008 ile 2014 yılları arasında Fırtına dizisinde ki birlikte rol aldığı arkadaşlarından olan Burçin Terzioğlu ile evli kalmıştır.

Murat Yıldırım Biyografisi? 

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Lise dönemleri ile birlikte aktif bir şekilde tiyatro ve müzik konuları ile ilgilenmiş olan Murat Yıldırım, Üniversite yaşantısı içinde üç yıllık bir dönemde amatör olarak tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Üniversitede yer alan arkadaşları aracılığıyla tiyatrodan televizyon dünyasına yönelen bu sektörde artık bende varım diyen oyuncu 2003 senesinde Ölümsüz Aşk isimli bir dizide kamera karşısına geçmiştir.

Aynı zamanlarda Hayat Bilgisi, Patron Kim, Bütün Çocuklarım gibi televizyon dizilerinde yer alan oyuncu Büyük Yalan, Fırtına, Asi, Ey Aşk Neredesin, Aşk ve Ceza, Suskunlar ile Gecenin Kraliçesi dizilerinde seyircilerin karşısına çıkmıştır. Sinema dünyasına Organize İşler ile adım atmış devam eden süreçte Araf, Güz Sancısı, Kırımlı, Kocan Kadar Konuş gibi filmlerde rol almıştır.

 

 

Murat Yıldırımın Memleketi NeresiKonya ilinde yaşamıştır. Ama Aslen Nereli Derseniz Mardinlidir. 

Kaç Yaşında Doğum Tarihi Ne?

13 Nisan 1979 doğumlu ve  38 yaşındadır.

Kaç Kilo?

74

Boyu Nedir

1.82

Saç Rengi 

Siyah

Gözleri Ne Renk

Kahverengi

Hangi Burçtur?

Koç Burcu

Vücut Ölçüleri?

xx-xx-xx

Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde Murat Yıldırım' nin Sevgilisi konusunda bir bilgi edinerek fikir sahibi olamadık. Eğer sizlerin bu konuda bir bilgisi ve fikri var ise bizimle paylaşır mısınız ?

Murat Yıldırım Twitter Adresi?

https://twitter.com/myildirimresmi

Face Sayfası

https://www.facebook.com/muratyildirimofficial/

Eğitimi

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu

Mesleği

Tiyatro, Sinema Ve Dizi Oyuncusu

 Sizlerde 

Posted in Yerli Ünlüler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir