Milla Jovovich Kimdir ?

Dünyaca Ünlü Moda Tasarımcısı / Sinema Oyuncusu / Şarkıcı Milla Jovovich Fiziksel Özellikleri ve Hayatı. 

Milla Jovovich Hayatı Ve Biyografisi

---- Sponsorlu Baglantilar ---

17 Aralık 1975 tarihinde Kiev – Ukrayna’da doğan Milla Jovovich, Sırp – Rus asıllı ABD’li bir modeldir. Model kimliği yanında aynı zamanda oyuncu ve şarkıcı olarak da tanınan Jovovich, son yıllarda moda tasarımcısı yönüyle de ön plana çıkmaktadır. Bugün, kariyerine bakıldığında dünyanın en çok kazanan top modeli olarak tanınmaktadır.

Toplam servetinin 250 milyon doların üzerinde olduğu bilinen Milla Jovovich, sinema kariyerine ara verdikten sonra Gisele Bündchen’e geçmiştir. Aktris bir anne ile doktor bir babanın kızı olan oyuncu ailesiyle birlikte 1975 tarihinde Sovyetler Birliğinden kaçarak Londra’ya gelmiş burada bir süre kaldıktan sonra Sacramento, Kaliforniya ve Los Angeles’e yerleşmiştir.

Milla Jovovich Hakkında Bilgi

1988 tarihinde Revlon – En Unutulmaz Kadını olarak seçilen oyuncu henüz 12 yaşında iken tanınmaya başlamıştır. Lise eğitimini Exvelsior Collage’da alan oyuncu müzik kariyerine de ağırlık vermiş ve The Divine Comedy ismini alan bir albüm yayınlamıştır. 1997 tarihinde The Fifth Element’te Bruce Willis ve Gary Oldman ile kamera karşısına geçtikten sonra tanınırlığı artan Jovovich, Resident Evil filmi ile çıkışını sürdürmüştür.millajovovich

Hem oyun hem de film olarak büyük bir takipçi kitlesi bulunan Ölümcül Deney filmleri ile tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelen Milla, L’Oreal firmasının Uluslararası sözcülüğünü yapmaktadır. 2009 yılında kadar iki evlilik geçiren oyuncu 2009 tarihinde Paul W. S. Anderson ile evlenmiş yaptığı evliliklerden ise iki çocuk sahibi olmuştur.

Milla Jovovich Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 17 Aralık 1975 doğumludur ve (Ekim 2015 itibarıyla) 40 yaşındadır

Tam İsmi:  Milla Jovovich

Nereli : Kiev, Ukrayna

Boyu Kaç : 1,72

Kilosu Kaç : 59

Göz Rengi Ne : Mavi

Saç Rengi Ne: Kahverengi

Eşi/ Sevgilisi: Paul W.S. Anderson (Eşi)

 

Milla Jovovich Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yabancı Ünlüler and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir