Jennifer Lopez Kimdir

Jennifer Lopez Kimdir ?

Dünyanın En Ünlü Dansçı, Oyuncu ve Yapımcılarından Biridir. Güzelliği Dillere Destan Jennifer Lopez

Jennifer Lopez İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

ABD asıllı en ünlü şarkıcılardan birisi olan aynı zamanda oyuncu, yapımcı, moda tasarımcısı ve dansçı yönleriyle de tanınan Jennifer Lopez, 24 Temmuz 1969 tarihinde New York’ta dünyaya gelmiştir. Aslen Porto Riko’lu olmasına karşın ailesiyle birlikte Amerika’da yaşamakta olan Lopez, sanat yaşantısına 1986 tarihinde yer aldığı My Little Girl isimli yapım ile adım atmıştır.

 

1993 tarihinde oyuncu olmaya karar veren Lopez, In Living Color’da Fly Girl dansçısı olarak en önemli işlerinden birini yapmıştır. 1997 tarihinde Selena filminde kamera karşısına geçen Lopez, Lopez Out of Sight filmiyle 1 milyon $ üzerinde bir para kazanmış ve bu bedele ulaşan ilk Latin oyuncusu olmayı başarmıştır.



Jennifer Lopez Kimdir? Kısaca Yaşamı ve Çalışmaları

1996 tarihinde On the 6 albümünü yayınlayan 2001 tarihinde ise J. Lo adını verdiği ikinci albümünü piyasaya sunan şarkıcı 2002 tarihinde J to tha L–O! The Remixes albümü ile Billboard 200’e 1 numaradan giriş yapmıştır. Her albümü ile yalnızca ABD’de değil dünyanın pek çok ülkesinde popüler olmayı başaran Lopez, Latin sanatçılar içerisinde en etkin isimlerden biri olarak bilinir.

2012 yılında yapılan araştırmada Jennifer Lopez’in net servetinin 250 milyon dolar düzeyinde olduğu söylenirken aynı zamanda 2000’li yılların en başarılı üçüncü ismi olarak gösterilmektedir. 2013 yılında müziğe katkılarından dolayı Hollywood Bulvarı’ndaki Şöhret Yolu’nda 2500. yıldıza ulaşmıştır.

Jennifer Lopez Kimdir

Jennifer Lopez Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 24 Temmuz 1969 doğumludur ve (Nisan 2016 itibarıyla) 46 yaşındadır

Nereli : Castle Hill, New York, ABD

Boyu Kaç : 1,64

Kilosu : 58

Göz Rengi NeKahverengi

Saç Rengi Ne: Kahverengi

Eğitim Hayatı: 

Mesleği: Oyuncu

Jennifer Lopez Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yabancı Ünlüler and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir