Gupse Özay

Gupse Özay Kimdir, Nereli, Hayatı

Hani derler ya on parmağında on marifet. Gupse Özay da bu tanımı fazlasıyla hak edenlerdendir.

Gupse Özay İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Oyuncu ve senarist olarak kariyerini sürdürmekte olan Gupse Özay, 30 Temmuz 1984 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen Çerkes kökenli bir aileye mensup olan Özay, ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümünde eğitim almış ve buradan mezun olmuştur.
Üniversite yıllarında arkadaşları ile birlikte çektiği Yaman Yaşamışım isimli belgesel ile ödül alan ve dikkatleri üzerine çeken Gupse Özay, uzun bir süre ekranlarda farklı alanlarda çalışmalar yapmış ve yaklaşık dört yıl boyunca reklam yazarlığı yaparak başarılı işlere imza atmıştır.

 

Gupse Özay Kimdir? Kısaca Hayatı ve Kariyeri

Sosyal medya kanalları üzerinde yayınlanan psikolog skeçleri ile büyük beğeni toplayan Gupse Özay aynı dönem içerisinde yapımcıların dikkatini çekmiş, 2012 – 2014 tarihleri arasında yayınlanan Yalan Dünya dizisinde Nurhayat karakteri ile ekranlarda yer almıştır. Nitekim bu dizi oyuncunun bugünkü başarısında önemli bir paya sahip olup beraberinde çeşitli reklam filmlerinde de yer almasını sağlamıştır.



 

Ekranlarda oyuncu yönü ile öne çıkmasına karşın geçmiş yıllarda elde ettiği deneyimler ile senaristlikte yapan Gupse Özay, 2014 yılında yayınlanan Deliha isimli filmin senaryosunu yazmış aynı filmde Zeliha isimli karakteri canlandırmıştır. Halen oyunculuk üzerine çalışmalarını sürdürmekte olan, reklam filmleri ile başarılı işlere imza atan ve sinema perdesinde de çalışmalarını sürdüren Gupse Özay’In ilerleyen dönemde yeniden ekranlara dönmesi bekleniyor.

Gupse Özay

Gupse Özay Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 30 Temmuz 1984 doğumludur ve (Mart 2017 itibarıyla) 33 yaşındadır

Nereli : İzmir

Boyu Kaç : 1,71

Kilosu : 54

Göz Rengi NeKahverengi

Saç Rengi Ne: Kumral

Eğitim Hayatı: Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümü Mezunu

Mesleği: Oyuncu ve Senarist

 

Gupse Özay Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Ünlüler and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir