Gökhan Güney Kimdir ?

Güzel sesi ile gönüllere taht kurmuş bir arabesk ve fantezi müzik yorumcusu.

Gökhan Güney İle İlgili Bilgi

---- Sponsorlu Baglantilar ---

1954 yılında Hatay ilinin Reyhanlı ilçesinde dünyaya gelmiştir. Gökhan Güney çocukluğunu geçirdiği Reyhanlı’dan 1967 yılında İstanbul’a abisinin yanına gitmiştir. İstanbul’da tekstil sektöründe çalışmaya başlayan Gökhan Güney askerlik yıllarına kadar bu iş ile ilgilenmiştir. Yaşamının bu kısmında müzikle amatör olarak ilgilenmiştir. Sesinin güzelliği herkes tarafından takdir toplamaktaydı. Askerlik dönüşünden kısa süre evlenmiş ve tekstil sektöründe çalışmaya devam etmiştir.

 

Çalışma hayatı yanında müziğe olan ilgisi de hep artmaktadır. Bu sebeple eğitim almaya karar verir. Gökhan Güney çalışma hayatı ile aynı zamanda Kadıköy Musiki Cemiyetinde dersler almaya başlamıştır. Yıllar süren bu çalışmalar ona müzik kariyeri yapmasında olanak tanımıştır. 1979 yılında Garibin Çilesi isimli albümü piyasaya sürülmüştür. Bu albüm ile müzik kariyerine de başlamıştır.

Gökhan Güney Müzik ve Sinema KariyeriGökhan Güney Resimleri

1979 yılında yayınladığı Garibin Çilesi isimli albümün oldukça beğenilmesi sanatçıya kısa zamanda popülerlik kazandırmıştır. Şarkılarının çok sevilmesi hem müzik kariyerinde hem de sinema kariyerinde büyük yol açmıştır. Dönemin müzik sanatçılarının sinema filmi yapma furyasından etkilenmiştir. Kendisine gelen teklifleri olumlu değerlendirmiş ve 1980’li yıllarda çok sayıda müzik albümü ve sinema filmi tecrübesi yaşayan sanatçı popülerliğini gitgide artırmıştır. Gökhan Güney 1980’li yıllarda 15’den fazla filmde rol almıştır. Sadece oyunculuk yapmakla da kalmamıştır. Oynadığı filmlerin bazılarında ise yönetmenlik görevi üstlenmiştir. Aynı yıllarda 11 müzik albümü de yapan Gökhan Güney özellikle arabesk fantezi dalında çok sevilmiş ve çok dinlenmiştir. 1990’lı yıllarla kariyerinde yavaş adımlar atmaya başlayan sanatçı 10 müzik albümü yayınlamış ve bir filmde rol almıştır. Son olarak 2005 yılında Yine mi sen isimli müzik albümünü piyasaya süren sanatçı bu tarihten sonra ticaretle meşgul olmaya başlamıştır.

Gökhan Güney Hakkında Kısa Notlar

gokhan-guney-kimdir

Nereli : Reyhanlı – Hatay

Doğum Tarihi: 1954′ da dünyaya gelmiş Ve (Mayıs 2016) İtibarıyla 62 yaşındadır.

Ölüm Tarihi: 

Gökhan Güney Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Şarkıcılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir