Emre Aydın Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu

Emre Aydın

Milyonlarca hayranı olan Türk Rock ve Pop Müzik Sanatçısı.

Emre Aydın İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Pop, Rock ve Alternatif Rock türünde yaptığı müzikleri ile tanıdığımız profesyonel yaşantısına 2003 tarihinde adım atan Emre Aydın, 2 Şubat 1981 tarihinde Isparta’da dünyaya gelmiştir. Müzik yaşantısına ilk kez sahne aldığı barlarda adım atan Emre Aydın, Bornova – Küçükpark’ta Onur Ela ile birlikte bir müzik yarışmasına katılmış ve 1000’in üzerinde yarışmacıyı geride bırakarak Dönersen isimli çalışması ile birinci olmuştur.

 

2003 tarihinde elde ettiği başarı sonrasında albüm hazırlıkları yapmaya başlayan ve 2006 tarihinde Afili Yalnızlık adını verdiği ilk albüm çalışmasını yayınlayan Emre Aydın, bu albümü ile büyük bir çıkış yakalamış, kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Nitekim albüm içerisinde yer alan Hareket Vakti dışında tüm şarkıların söz ve müzikleri Emre Aydın’a aittir.Emre Aydın Kimdir? Kısaca Yaşamı ve Çalışmaları

2010 yılında Falling Down isimli İngilizce tekli yayınlayan Emre Aydın, 1 Nisan 2010 tarihinde yaklaşık dört yıllık bir ara sonrasında Kağıt Evler isimli albümü yayınlamıştır. Yine ilk albümünde olduğu gibi bu albümünde de Duymak İstiyorum isimli parçası dışında tüm şarkılar Emre Aydın’a aittir.

Devam eden süreç içerisinde albüm çalışmalarını sürdüren aynı zamanda konserleri ile başarılı işlere imza atan Emre Aydın’ın yayınladığı diğer albümler arasında Beni Biraz Böyle Hatırla, Eylül Geldi Sonra ve Bir Pazar Kahvaltısı gibi çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalardan Bir Pazar Kahvaltısında Model grubu ile çalışmıştır.

 

Emre Aydın Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 2 Şubat 1981 doğumludur ve (Mayıs 2017 itibarıyla) 36 yaşındadır

Nereli : Isparta

Boyu Kaç : 1,70

Kilosu : 63

Göz Rengi NeEla

Saç Rengi Ne: Siyah

Eğitim Hayatı: 

Mesleği: Şarkıcı, Söz Yazarı, Besteci

 

Posted in Yerli Şarkıcılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir