Deniz Akkaya Kimdir?

Ünlü Manken ve Dizilerin Aranılan Yıldızlarından Olan Deniz Akkaya Her Zaman İçin Merak Uyandırmıştır.

Deniz Akkaya İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

3 Ağustos 1977 tarihinde İstanbul’da doğan Deniz Akkaya, manken, oyuncu ve sunucu olarak aktif yaşamını sürdürmektedir. Bir dönemin en ünlü mankenlerinden biri olan son yıllarda daha çok sunuculuk yönü ile ön plana çıkan Deniz Akkaya, aynı zamanda sinema filmlerinde de oyunculuk deneyimi yaşamıştır.

İstanbul’da ilk ve orta düzeyde eğitimini tamamlayan ve daha sonra Semiha Şakir lisesine başlayan Deniz Akkaya, liseyi tamamladıktan sonra tahsiline devam etmemiştir. Model ve manken olarak 1997 yılında başladığı kariyerinde yerli ve yabancı pek çok defilede yer almıştır.

Deniz Akkaya Kimdir? Yaşamı

1997 tarihinde Best Model of Turkey yarışmasına katılan Deniz Akkaya yarışmayı birinci olarak tamamlamış ve bu tarihten sonra manken, model olarak pek çok defileye katılmıştır. Bugüne kadar birkaç dizide de yer alan oyuncu, mankenlik kariyerini geçtiğimiz yıllarda sonlandırarak, sunucu ve oyuncu olarak kariyerini sürdürmeye başlamıştır.Medyatik bir isim olması nedeniyle sık, sık gündeme gelen Deniz Akkaya, Efe Önbilgin ile olan birlikteliğinden Ayşe isminde bir de kız çocuğu sahibidir. Son yıllarda daha çok çocuğu ve birlikteliğinde yaşadığı sorunlar ile gündeme gelmektedir.

deniz-akkaya

Oyunculuk kariyerine baktığımızda ise Ölümle Dans isimli bir proje ile karşımıza çıkan Akkaya, bu projeden sonra 1997 tarihinde Hemşerim isimli yapımda yer almıştır. 2002 yılında Yeşil Işık isimli proje de yeniden oyuncu olarak karşımıza çıkan Akkaya, devam eden yıllarda bazı televizyon programlarına da katılmıştır.

2003 yılında Şarkılar Seni Söyler isimli dizide Ayten karakterini canlandıran oyuncu 2004 yılında Metro Palas dizisinde Yelda ve 2003 yılında Okul filminde Alev karakterine hayat vermiştir. Deniz Akkaya’nın yer aldığı son iki yapım ise 2003 tarihli Vizontele Tuuba ve 2007 tarihli Maskeli Beşler: Kıbrıs’tır.

Deniz Akkaya Hakkında Kısa Notlar

Nereli : İstanbul

Boyu Kaç : 1,78

Göz Rengi Ne : Mavi

Saç Rengi Ne: Siyah

Kilosu Kaç : 55

Kaç Yaşındadır : 3 Ağustos 1977 doğumludur ve (Aralık 2016 itibarıyla) 39 yaşındadır

Deniz Akkaya Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Manken Ve Modacılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir