Demet Akalın Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Demet Akalın Kimdir ? Demet Akalın Aslen Nerelidir, Kaç Yaşındadır, Demet Akalın Boyu, Yaşı, Kilosu Nasıldır, Demet Akalın Kısaca Kariyeri, Hayatı ve Biyografisi Demet Akalın Hakkında Bilgileri sizlere vermek istiyoruz

Demet Akalın İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

90’lı yılların ilk döneminde aktif kariyerine adım atan, ilk manken ve model olarak tanınan Demet Akalın, 2000’li yıllar itibariyle müzik yaşantısına adım atmıştır. Pop türünde yayınladığı albüm ve müzik çalışmaları yanı sıra renkli yaşamıyla da merak uyandıran Demet Akalın, 23 Nisan 1972 tarihinde Gölcük – Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir.

İlk ve orta öğretimini tamamladıktan sonra lise eğitimini yine Gölcük’te bulunan Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nde tamamlayan Demet Akalın, lise eğitimi sonrasında üniversite eğitimi almamış ve annesinden aldığı destek ile mankenlik kursuna girmiştir. Özel yaşantısında 2006 tarihinde Oğuz Kayhan ile kısa bir evlilik yapmış, 2010 tarihinde Önder Bekensir ile yaşamını birleştirmiş ancak bu evliliği de kısa sürmüştür.

Demet Akalın Kimdir? Kısaca Hayatı ve Kariyeri

Manken ve model olarak uzun yıllar çalışmalar yapmasına karşın kariyerine müzisyen ve şarkıcı olarak yön vermeye başlamış ve 1996 tarihinden sonra yayınladığı albümleri ile dikkat çekmiştir. Her ne kadar ilk dönemde müzik yaşantısına geçiş yapan pek çok manken gibi eleştiri konusu olsa da geride kalan süreç içerisinde iz bırakan işler yapmıştır.1996 tarihinde yayınladığı Sebebim isimli albümü ile çıkış yakalayan Demet Akalın devam eden süreç içerisinde Unuttum, Banane, Kusursuz 19, Dans Et, Zirve, Giderli 16, Rekor ve son dönemde yayınladığı Pırlanta albümü ile tanınmaktadır. 2012 tarihinde Okan Kurt ile evlenen Demet Akalın’ın evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır.

Demet Akalın Kimdir, Nereli, Hayatı, Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

Demet Akalın Hakkında Kısa Notlar

Demet Akalın Kaç Yaşındadır : 23 Nisan 1972 doğumludur ve (Şubat 2018 itibarıyla) 46 yaşındadır

Demet Akalın Nereli : Gölcük – Kocaeli

Demet Akalın Boyu Kaç : 1,73

Demet Akalın Kilosu : 57

Demet Akalın Göz Rengi NeKahverengi

Demet Akalın Saç Rengi Ne: Kumral

Demet Akalın Eğitim Hayatı: Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nden Mezun

Demet Akalın Mesleği: Eski Manken, Yeni Şarkıcı

Demet Akalın Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

 

Hayati ve Biyografisi & Vikipedi Güncel Yaşam Hikayeleri Portalınız

Posted in Yerli Şarkıcılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir