Defne Samyeli Kimdir ?

On Parmağında On Marifet Diyebileceğimiz Bir Kişidir Defne Samyeli.

Defne Samyeli İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sunucu, oyuncu, köşe yazarı ve şarkıcı yönleri ile tanınan özellikle ekranlarda sunucu olarak yer aldığı programları ile tanıdığımız Defne Samyeli, 1 Temmuz 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aktif olarak 90’lı yıllardan günümüze değin çalışmalarını sürdüren başarılı sunucu, son yıllarda daha çok dizi projeleri ile öne çıkmaktadır.

Köklü bir aileye mensup olan ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Samyeli, bir erkek kardeşe sahip olup eğitimini İstanbul’da almıştır. 1991 tarihinde katıldığı güzellik yarışmasını üçüncü olarak tamamlayan Samyeli, Boğaziçi Üniversitesinden mezun olmuş ve habercilik yaşamına adım atmıştır.

 

Defne Samyeli Kimdir? Kısaca Yaşamı ve KariyeriHabercilik yaşantısına Tuncay Özkan yönetiminde olan Kanal D ana haber bültenin de adım atmış ve sunucu olarak yer almıştır. Kanal D ekranlarında elde ettiği başarı ile pek çok ödüle ulaşan başarılı sunucu, Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Show TV’de ana haber editörlüğü ve sunuculuğu yapan Samyeli, Güneş Gazetesinde de köşe yazarlığı yapmıştır.

defne-samleyi

2010 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Defne Her şey Bambaşka isimli programın sunuculuğunu yapan Samyeli, 2013 yılında Babam Sınıfta Kaldı dizisinde Çiğdem karakterini canlandırmıştır. 2015 – 2016 yılları arasında Kurtlar Vadisi Pusu dizisine Asya karakteri ile dahil olan Samyeli, Tek Başına ve Son Arzum isimlerini taşıyan albümler yayınlamıştır. Aktif yaşantısını halen diziler ile sürdüren başarılı isim, 2013 – 2015 yılları arasında Milliyet’te yazarlık yapmıştır.

defne-samyeli

Defne Samyeli Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 17 Mart 1972 doğumludur ve (Ocak 2017 itibarıyla) 45 yaşındadır

Nereli : İstanbul

Boyu Kaç : 1,74

Kilosu : 58

Göz Rengi NeKahverengi

Saç Rengi Ne: Siyah

Eğitim Hayatı: Boğaziçi Üniversitesi Mezunu

Mesleği: Sunucu, oyuncu, köşe yazarı

Defne Samyeli Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Basın ve Medya Dünyası and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir