Cem Özdemir Kimdir

İsmini sıklıkla haber bültenlerinde duyduğunuz Türk Kökenli Alman Siyasetçi. Alman siyasetinde Rol alan önemli Türk Siyasetçilerin başında gelmektedir. Son yıllarca Türkiye Muhalifi ve ülkemizin iç siyasetine dair görüşleriyle öne çıkmaktadır.

Cem Özdemir İle İlgili Bilgi

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Cem Özdemir’ in ailesine baktığımızda Babası aslen Çerkez kökenlidir. Cem Özdemir Ülkemizden 60 lı yıllarda başlayan işçi alımları sonrasında Federal Almanya ya göç etmiş olan Tokatlı bir ailenin erkek çocuğu olarak 21 Aralık 1965 tarihinde, Almanya’nın güney bölgesinde yer alan Baden-Württemberg eyaletinde, Bad Urach şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır.

Eğitim hayatına bakıldığında ; Temel eğitimi Ve Lise eğitimini Almanya’ da tamamlamış ve Lisenin hemen peşinden de Yine Almanya’ da sosyal pedagoji eğitimi almıştır. Cem Özdemir, 1987’den itibaren eğitimci ve serbest basın mensubu olarak meslek hayatına atılmıştır.

Cem Özdemir, hali hazırda Birlik 90/Yeşiller partisinin Simone Peter ile beraber eş başkanlığını yapmaktadır.

Cem Özdemir Kısaca Siyasi HayatıCem Özdemir, 1981 tarihinde siyasete adım atarak Yeşiller Partisi’ne üye olmuş ve sonrasında ise 1989-1994 tarihleri arasında ki zaman diliminde Yeşiller Partisinin Baden-Württemberg eyalet yönetimindeki kademelerde görev yapmıştır.

1992 senesinde Göçmen Hakları için kurulmuş olan Immi-Grün – Bündnis der neuen InländerInnen (Göçmen Yeşili – Yeni Vatandaşlar İttifakı) adı verilen grubunun kurucuları arasında yer almıştır.

2 Haziran 2008 tarihi geldiğinde Yeşiller Partisi eş başkanlığına aday olduğunu ilan etmiştir . Cem Özdemir beyin hayatına bakıldığı zaman aktif siyasi hayatının yanı sıra yazarlık yönü de bulunmakta olan Cem Özdemir’in yayınlanmış olan kitapları ise Ich bin Inländer, Currywurst und Döner ve 2000’li senelerde yayınlanmış olan Deutsch oder nicht sein isimli çalışması olarak bilinmektedir.

Cem Özdemir Hakkında Kısa Notlar

Cem Özdemir Resimleri

Cem Özdemir Nereli : Bad Urach, Baden-Württemberg,Almanya

Doğum Tarihi: 12 Eylül 1965 doğumlu ve  (Ağustos 2016 itibarıyla) 51 yaşındadır

Cem Özdemir Mesleği: Alman siyasetçi. Birlik 90/Yeşiller partisinin Simone Peter ile birlikte eş başkanı

Cem Özdemir Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Ünlü Siyasetciler and tagged , , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir