Cem Davran

Cem Davran Kimdir, Nereli, Hayatı

Türk Tiyatrosunun Güldüren Yüzlerinden Cem Davran deneyimli oyunculuğu ile kariyeri boyunca ön planda olmuş olan bir sanatçıdır.

Cem Davran İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Oyuncu ve tiyatrocu olarak tanınan çok sayıda projede kamera karşısına geçen Cem Davran, 3 Mart 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuk yanında aynı zamanda sunuculukta yapan kendisi gibi tiyatro kökenli olan Mehmet Davran’ın yanında yetişen Cem Davran, tiyatro şefliği yapan babası gibi tiyatro sahnelerinde yer almıştır.

 

İstanbul’da tamamladığı eğitimi sonrasında 1978 tarihinde Taşı Toprağı Altın Şehir isimli filmde yer alan Cem Davran, 1979 tarihinde Yusuf ile Kenan, 1986 tarihinde Asılacak Kadın gibi yapımlara dahil olmuştur. Yer aldığı tiyatro oyunlarına baktığımızda ise Figara’nun Düğünü, Macbeth, Askerliğim ve 1793 Victor Hugo gibi oyunlarda sahne almıştır.

Cem Davran Kimdir? Kısaca Hayatı ve Kariyeri1993 tarihinde yayınlanan Tatlı Bedüş isimli yapım ile dizi dünyasına adım atmıştır. 2001 yılında Ruhsar dizisinde Mazhar rolü ile yer alan Cem Davran, Vay Anam Vay, Şaşıfelek Çıkmazı, Aşk Meydan Savaşı, Bana Abi De, Patron Kim, İzmir Çetesi, Babam Sınıfta Kaldı ve Yedikule Hayat Yokuşu gibi dizilerde kamera karşısına geçmiştir.

Sinema perdesinde etkili ve popüler projelere dahil olmuş, 1991 tarihinde yer aldığı Kurt Kanunu sonrasında Varyemez, Tersine Dünya, Kahpe Bizans, Balalayka ve Avrupalı gibi filmlerde yer almıştır. Son dönemde oyuncunun dahil olduğu projelere baktığımızda Melekler ve Kumarbazlar, Masum Kadınlar ile Bir Ses Böler Geceyi isimli filmler ön plana çıkmaktadır.

Cem Davran Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 3 Mart 1964 doğumludur ve (Şubat 2017 itibarıyla) 53 yaşındadır

Nereli : İstanbul

Boyu Kaç : 1,77

Kilosu : 77

Göz Rengi Ne : Siyah

Saç Rengi Ne: Kır – Siyah

Eğitim Hayatı: 

Mesleği: Oyuncu, Sunucu

Resimleri: 

 

Cem Davran Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Ünlüler and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir