burak deniz resimleri

Burak Deniz Kimdir, Nereli, Hayatı

Sempatik oyuncular listesinde bende varım diyen ünlü oyuncu Burak Deniz Hakkında Biyografik bilgiler..

Burak Deniz İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Dizi ve sinema oyuncusu olarak yaşamını sürdürmekte olan Burak Deniz, gerek oyunculuğu gerekse de sempatik yönüyle dikkat çekiyor. Henüz kariyerine yeni adım atmış olmasına ve profesyonel anlamda 2012 tarihinde kariyerine başlamasına karşın kısa sürede gösterdiği başarılı performansla önemli bir başarılı elde etmiştir. Halen dizi ağırlıklı çalışmalarını sürdürmekte olan Burak Deniz’in sinema çalışmaları da devam ediyor.

 

20 Ekim 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen anne ve babasının çocukluk yıllarında ayrılması nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçiren Burak Deniz, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lise eğitimi sonrasında üniversite eğitimini sanat tarihi üzerine alan başarılı oyuncu, bu dönemde ilk oyunculuk çalışmalarına başlamıştır.

Burak Deniz Biyografisi ve Kariyer Hayatı2011 yılına kadar devam eden eğitim çalışmaları sonrasında ilk kez bu dönemde Timur Savcı yapımcılığında hazırlanan Kolej Günlüğü isimli dizi ile profesyonel oyunculuğa adım atan Burak Deniz, kısa sürede yapımın öne çıkan isimlerinden olmayı başarmıştır.

2012 yılında yayınlanan o dönemin popüler yapımlarından olan Sultan dizisinde Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Nur Sürer, Settar Tanrıöğen gibi isimlerle izleyici karşısına çıkan Burak Deniz, ekranlarda son olarak 2013 – 2014 yılları arasında Kaçak dizisinde yer almıştır.

Burak Deniz Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 20 Ekim 1989 doğumludur ve (Şubat 2017 itibarıyla) 29 yaşındadır

Nereli : İstanbul

Boyu Kaç : 1,85

Kilosu : 77

Göz Rengi Ne : Kahverengi

Saç Rengi Ne: Kumral

Eğitim Hayatı: Sanat Tarihi bölümü Mezunu

Mesleği:  Oyuncu

Burak Deniz Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Ünlüler and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir