Bob Ross Kimdir ?

Televizyonlarda İzlediğimiz ve Bize Resmi Anlatan Sevilen Bir Ressam.

Bob Ross İle İlgili Bilgi

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Bob Ross 29 Ekim 1942 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde Florida’da dünyaya geldi.

Bob Ross Amerikan Hava Kuvvetleri’nde görevli bir askerdi. Oldukça uzun bir süre Alaska’nın yaşanması ve katlanılması çok zor olan hava koşullarında çalıştı. Ordu çalışmalarından, talimlerden geriye kalan boş zamanlarında ise resim yapıyor, yaşadıklarını sevincini, üzüntüsünü tuvallere yansıtıyordu.  Resim yapmayı çok severdi.

 Amerikan Hava Kuvvetleri’ndeki kariyerini tamamladıktan sonra ordudan ayrıldı. Daha sonra Bob Ross resim dersleri vermeye başladı. Ünlü ressamın Annetta Kowalski adında bir öğrencisi oldu. Evli olan Annetta Kowalski kocasına Ross’un resim alanındaki yeteneklerinden bahsetti. Bunun üzerine genç kadının kocası Bob Ross’a önce bir televizyon reklamı yapmak daha sonra ise düzenli olarak yayınlanan bir program yapmak istedi.

Bob Ross Hayatı Ve Çalışmaları

Bob Ross Kimdir Hayatı

Ancak Ross ünlü olmak isteyen bir yapıya sahip değildi. Bu sebep ile ilk başlarda bu fikre sıcak bakmasa da televizyon üzerinden daha çok kişiye hitap edebilme, onlara resim yapmayı öğretme, yardımcı olma fikri program yapma teklifini kabul etmesine yardımcı oldu. Kowalski çifti Ross’un programı için gerekli parayı bulmak adına evlerini ipotek ettirdiler. Bunun başlıca sebebi ise Ross’un ressamlığı kadar kişiliğini de takdir edip sevmeleri idi.

 

Ross hakkında yapılan reklamlar o kadar çok beğenildi ki birçok yapımcı tarafından teklifler yağmaya başladı. Ross’un programı aynı anda 60 farklı televizyon kanalı tarafından yayınlanıyordu. Bu şekilde Ross oldukça ünlü bir kişi oldu ve resimlerini, tekniklerini birçok insan ile paylaşma fırsatı bulmuş oldu. Ross’un programının ismi Resim Sevinci idi.

Bob Ross Hayatının Son Zamanları Ve Ölümü

bob-ross-kimdir

İlerleyen zamanlarda Ross’un programına olan ilgi gün geçtikçe arttı. Bunun sebebi ise ünlü ressamın sadece resim yapması değil aynı zamanda izleyenlere resmi öğretmesi ve resmi sevdirmesi idi. Birçok kişi tarafından beğenilse de bir kesim Ross’u oldukça ağır bir şekilde eleştirdi. Kimisi resmi basitleştiriyor ve sadece manzara yapıyor diye eleştirilerde bulundu. Ancak Ross manzara resmi yapmayı çok sevdiği için sürekli manzara resmi yapıyordu. Ünlü ressam, 4 Temmuz 1995 tarihinde ABD’de 52 yaşında hayatını kaybetti.

Bob Ross Hakkında Kısa Notlar

Nereli : Daytona Beach, Florida, ABD

Doğum Tarihi: 29 Ekim 1942′ da dünyaya gelmiş

Ölüm Tarihi: 4 Temmuz 1995′ de vefat etmiştir.

Bob Ross Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Ünlü Mimar Ve Ressamlar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir