Aydan Şener

Aydan Şener Kimdir, Nereli, Hayatı

Türk Sinemasının En Ağırbaşlı ve Güzel Kadınlarından Aydan Şener Oynadığı Çalıkuşu ve Samanyolu Dizileri ile gönüllere taht kurmuştur.

Aydan Şener İle İlgili Bilgiler

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Aydan Şener, 1963 yılı 1 Martında Kilis’de dünyaya geldi. Bir diğer ismi de Memnune’dir. Annesi de babası da öğretmendiler. Henüz bir yaşındayken ailesi ile birlikte Bursa’ya taşınmışlar, kendisi de ilköğretim ve lise boyunca burada eğitim görmüştür.

 

Aydan Şener Kısaca Hayatı Ve Kariyeri

Aydan Şener Kimdir1981’de liseyi bitirdikten sonra güzellik yarışmasına katıldı ve Türkiye güzeli olarak taç giydi. Dünya güzelleri yarışmasındaki Türkiye güzeli olmaya da hak kazanmış oldu. Bu başarının ardından önce mankenlik sonra oyunculuk kariyerlerini denedi.

Aydan Şener, ilk dizisi olan Küçük Ağa ile sadece iki yıl sonra televizyonda görünmeye başlamıştı. Fakat gerçekten ünlenmesi 1986’da Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı eserinden uyarlanan dizi Çalıkuşu’nda başrol Feride’yi canlandırmasıyla gerçekleşti. Kerem Alışık gibi hatırı sayılır isimlerle oynadığı Kumru, Ah Nalan Ah ve Hicran gibi pek çok televizyon dizisinde oynadı.

Her ne kadar bugüne bir filmde oynamamış olsa da ekran da kalmayı başardı. En son 2011 senesinde Yıllar Sonra adlı dizide ana kadın karakteri canlandırarak beğeni topladı.

Aydan Şener, 1983’te Ayhan Akbin ile evlendiğinde 20 yaşında idi. Akbin dönemin futbolcularındandı. Yaklaşık on sene sonra 1991 yılında boşandılar. Çiftin Ecen isimli 1988 doğumlu bir kızları bulunmaktadır. Ayrılığından sonra da ilişkilerinde ziyade yaptığı işlerle anıldı. Bugün de Arnavutköy’de oturduğu evde hayatına devam etmektedir.

Aydan Şener Hakkında Kısa Notlar

Aydan Şener Resimleri

Aydan Şener Kaç Yaşındadır : 1 Mart 1963 doğumludur ve (Mart 2017 itibarıyla) 54 yaşındadır

Aydan Şener Nereli : Kilis

Aydan Şener Boyu Kaç : 1,65

Aydan Şener Kilosu : 57

Aydan Şener Göz Rengi NeKahverengi

Aydan Şener Saç Rengi Ne: Siyah

Aydan Şener Mesleği: Türk manken, film ve dizi oyuncusu

Aydan Şener Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Ünlüler and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir