Ajda Pekkan Kimdir,Boyu, Yaşı, Kilosu Nedir?

 

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Türk Popüler Müziğinin En Önemli Bayan Sanatçılarındandır.

Ajda Pekkan İle İlgili Bilgiler

Popüler müziğin efsane isimlerinden birisi olan halen müzisyenlik kariyerini sürdüren Ajda Pekkan, pop müzik türünde yaptığı şarkılar ve albümler ile tanınmaktadır. Besteci, şarkıcı yönü yanı sıra bir dönem oyuncu olarak da kamera karşısına geçen Pekkan, 12 Şubat 1946 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Süperstar ve Diva olarak adlandırılan Pekkan, onlarca şarkı ve albüm yayınlamıştır.

Sanat yaşantısına ilk sinema oyuncusu olarak adım atan Ajda Pekkan, 1964 tarihinde Göz Göz Değdi Bana isimli ilk kaydını yayınlamıştır. O yıllarda sesi ile büyük bir kitleyi etkilemeyi başarmış, ilk 45’liğini ise Her Yerde Kar Var ile duyurmuştur.Ajda Pekkan Kimdir? Kısaca Yaşamı ve Kariyeri

Müzik yaşantısına atıldıktan sonra başarılı işlere imza atmaya başlamış 1977 tarihinde Süperstar albümünü yayınladıktan sonra büyük bir başarıya ulaşmıştır. O tarihlerden itibaren Türkiye’de süperstar olarak anılmaya başlanan Ajda Pekkan, Kimler Geldi Kimler Geçti, Bambaşka Biri ve Hoşgör Sen gibi parçaları ile tanınmaktadır.

  1. Türkiye Hükümetinde Devlet Sanatçısı unvanını alan Ajda Pekkan, Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Arapça ve Japonca gibi dillerde eserler seslendirmiştir. Son dönemde yayınladığı albüm çalışmalarına baktığımızda ise The Best of Ajda, Diva, Sen İste, Cool Kadın, Aynen Öyle, Farkın Bu, Ara Sıcak, Ajda Pekkan & Muazzez Abacı ile Yakarım Canını isimli çalışmaları dikkat çekmektedir. Halen kariyerini sürdürmekte olan Pekkan, konserleri ile hayranlarına ulaşıyor.

Ajda Pekkan Hakkında Kısa Notlar

Kaç Yaşındadır : 12 Şubat 1946 doğumludur ve (Şubat 2017 Tarihi itibarıyla) 71 yaşındadır

Nereli : İstanbul

Boyu Kaç : 1,66

Kilosu : 54

Göz Rengi NeMavi

Saç Rengi Ne: Açık sarı

Eğitim Hayatı: Çamlıca Kız Lisesi Mezunu

Mesleği: Türk şarkıcı ve oyuncu. Süperstar

 

Ajda Pekkan Hayatı İle İlgili Özet Bilgileri sizlere sunduk. Umarım Yararlı Olmuştur sizler için.

Posted in Yerli Şarkıcılar and tagged , , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir