Acun Ilıcalı Kimdir ?

29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne’de doğan Acun Ilıcalı, 2002 tarihinde başladığı aktif kariyerini günümüzde Acun Medya üzerinde yaptığı projeler ile sürdürmektedir. Sunucu ve yapımcı kimliği ile ekranlara çıkan Acun Ilıcalı, aynı zamanda girişimci kimliğiyle de tanınır.

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Acun Medya’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Acun Ilıcalı, TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyesidir. Eğitiminin bir bölümünü Edirne’de tamamlayan Acun Ilıcalı, lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

Acun Ilıcalı Hayatı ve Programları

Televizyonculuk kariyerine Show TV ekranlarında başlayan Acun Ilıcalı ilk olarak Beşiktaş muhabirliği yapmıştır. 2002 yılında yayınlanmaya başlayan Acun Firarda programı ile tanınmaya başlayan Acun Ilıcalı, 2006 yılına kadar devam eden programda çok sayıda ülkeyi ve bölgeyi gezme – tanıtma fırsatı yakalamış, program ile ilginç anlara sahne olmuştur. 2004 yılında Acun Medya şirketini kuran ve ilk olarak 2004 – 2006 yılları arasında Fear Factor isimli programın sunuculuğunu yapan Acun Ilıcalı, 2007 – 2010 yılları arasında Var mısın Yok musun isimli programı sunmuştur.

Acun Ilıcalı Resimleri2006 yılında başlayan Survivor Türkiye programı ile yeni bir dönem başlatan Acun Ilıcalı, devam eden süreçte Yoksa Rüya mı, Söyle Söyleyebilirsen, Devler Ligi, Yetenek Sizsiniz Türkiye ve Yok Böyle Dans gibi programların yapımcılığını kimi zaman ise jüri üyeliği ve sunuculuğunu üstlenmiştir. 2011 yılında başlayan O Ses Türkiye programı ile aynı dönemde Acunn.com internet portalını açan Acun Ilıcalı Sekiz ismini verdiği bir giyim markasını kurmuştur.

Doğuş Yayın Grubu ortaklığı ile TV8 kanalının %70’lik haklarını satın alan Acun Ilıcalı, aşama, aşama tüm programlarını kanal üzerine taşımaya başlamıştır. Kanalda Ninja Warrior Türkiye, Para Bende, Hülya Avşar Show, Arda’nın Mutfağı, Aileler Yarışıyor, Ver Fırına, Kel Alaka, Akademi ve Ütopya gibi programlar yayınlanmıştır.

Acun Ilıcalı Hakkında Özet Bilgiler

Doğum tarihi: 29 Mayıs 1969 (48 yaşında), Edirne
Boy: 1,82 m
Kilo: 79
Çocuklar: Banu Ilıcalı, Melisa Ilıcalı, Leyla Ilıcalı, Yasemin Ilıcalı
Eş: Zeynep Ilıcalı (e. 2003–2016), Seda Ilıcalı (e. 1988–1993)
Kardeşleri: Ömer Cenker Ilıcalı

Acun Ilıcalı Kimdir Sorusu Hakkında Bilgilere Sizlerde Görüş ve Yorumlarınız ile katkıda bulunmak ister misiniz ?

Posted in Basın ve Medya Dünyası and tagged , .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir